• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
BİTCOİN ve ALTCOİN ALIRKEN 15 TEMEL KURAL


BİTKOİN 15 TEMEL ÖNERİ

 

Burada anlatılanlar kesinlikle Yatırım tavsiyesi kesinlikle değildir.

UYARI: Bitcoin ve Kripto para alım satımı çok yüksek oranlarda kazanç getirdiği gibi paranızı kaybetmemize sebep olabilir. Bu nedenle Öncelikle sayfamızda ki tüm videoları ve sayfaları inceledikten sonra lütfen alıp satmaya başlayınız.

 

1- Öncelikle Sizin için çok önemli olmayan kaybedeceğiniz zaman sizin  hayat standardınızı bozmayacak bir miktarda Bitcoin yada Kripto para satın alabilirsiniz.

 

2- Yaptıracağınız para mutlaka uzun vadeli olmalı en az 1 aylık para yatırmanız gerekmektedir. Bir ya da iki haftalık süreç için para yaptıracaksanız yaptırmanızı tavsiye etmiyorum. Çünkü Bitcoin her ne kadar uzun vadede sürekli olarak yükselse de Kısa dönemlerde bazen ciddi düşlerde olabilmektedir Örneğin 2017 yılında 5- 6 kez Bitcoin yüzde 20 ile 40 arasında değer kaybettiği dönemler oldu. Eğer siz Bu döneme denk gelirseniz ciddi zarar edebilirsiniz ama uzun vadede para kaybetme olasılığınız çok daha düşüktür.

 

3- Yatırdığın paranı geri çekeceğin tarihten en az 2 hafta önce (zararda değilsen) çekebilirsiniz.

 

4- Bitcoin de belirsiz aralıklarla keskin düşüşler olur kesinlikle panik yapıp satış yapmayınız. Belli bir süre sonra toparlama ihtimali yüksektir. Özellikle de Yerli borsalardan sürekli alım satım tavsiye etmiyoruz.%95 zarar edersiniz. NEDENİ İÇİN TIKLAYINIZ. Keskin düşüş zamanlarında kesinlikle satmayın ciddi zarar edersiniz. Kısa süre içinde bitcoin eski seviyesine gelecektir. Zaten bu nedenle alım satım yapmayı düşünüyorsanız mutlaka www.kucoincom veya www.binance.com firmasını tercih etmeniz gerekmektedir.

 

 BİNANCE.COM   şu anda dünyada en pöpüler, en güvenli, en iyi altyapıya sahip ve çok kolay bir kullanımı olan en az komisyon alan kripto para borsasıdır.  

5- Her düşüş alım fırsatıdır dip fiyatı bilemeyeceğin için kademeli alış Emirleri girebilirsiniz. Eğer paranız yerli Türk borsasında İse bu madde Sizin için geçerli değil. Çünkü kesinlikle size alım fırsatı olmayacaktır. kesinlikle Türk borsalarında Bitcoin alım satımı önermiyoruz eğer sürekli alım satım düşünüyorsanız www. kucoin.com veya www.binance.com a üye olunuz.

 

6- Bitcoin de grafikler her zaman doğruyu söylemez. Bitcoin ile alakalı haberler olumsuz haber olmadığı sürece yükselir olumsuz haber olduğunda düşer fakat kısa sürede gene yükselir!

 

7- Kara geçtiğinde kademeli olarak ana paranı Çekmenizi tavsiye ederiz. Bu şekilde geri kalan parayla istediğiniz gibi oynayabilirsiniz.

 

8- Bitcoin ve altcoin alırken mutlaka dünyada güvenli sitelerden borsalardan almak gerekir. Bunun için size dünyanın en büyük ve en güvendiğim Borsası olan binance.com öneririz. dünyada binlerce bitcoin borsası var. bu küçük Borsalar çoğu kez hackerler tarafından haklenebilir. paranızın hepsi gidebilir. Bu yüzden bilmediğiniz yeni ismini duyduğunuz borsalardan alım satım yapmayınız

 

9- Alt coin alırken paranızla en az 3 farklı coine almanızı tavsiye ederiz. Bu şekilde daha az risk almış olursunuz. Mümkünse market hacmi ilk 10-20'ye giren alt coinleri tercih etmeniz sizin için daha az riski teşkil edecektir. kesinlikle markete çok küçük olan piyasa yeni çıkmış coinleri almanızı tavsiye etmiyoruz.

 

10- Alt coinlerin çok hareketli olacağını ve ani dalgalanmalar yapacağını unutma karını garantilemek için kademeli satış emirleri gir!

 

11- Alt coin alırken ne şekilde aldığına (USD/alt coin) (BTC/alt coin) dikkat et çok hızlı kazanabileceğin gibi çok fızlı kaydedebilirsin!

 

12- Borç, kredi vb. kaynak kullanarak bitcoin almayınızı tavsiye etmiyoruz .

 

13- Hesabındaki paranın tamamı hiçbir zaman coin’e yatırma %25 ini tl ve dolarda veya tam tersinde bekletebilirsiniz.


LÜTFEN DETAYLI GÖRESEL VE ÖRNEKLERLE ANLATIM İÇİN AŞAĞIDAKİ VİDEOLARI İZLEYİNİZ

 

BİTCOİN ALIM VE SATIMINDA 15 TEMEL KURAL

 

BİTCOİN VE ALTCOİN ALIRKEN ÖNEMLİ PÜF NOKTALARI 1

 

 

 

BİTCOİN VE ALTCOİN ALIRKEN ÖNEMLİ PÜF NOKTALARI 2

 

 

 

DAKİKALIK GÜN İÇİNDE SÜREKLİ ALIM SATIM

 

SAATLİK GÜN İÇİNDE ALIŞ SATIŞDA PÜF NOKTALARI VE ANALİZ YAPMA

HAFTALIK VE AYLIK ALIŞ SATIŞDA PÜF NOKTALARI VE ANALİZ YAPMA

 

 

İNVESTİNG.COM HAKKINDA DETAYLI ANLATIM

 

COİNMARKETCAP.COM ÖZELLİKLERİ DETAYLI ANLATIM

  
9756 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın