• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
KISA VEYA UZUN SÜRELİ CİDDİ YÜKSELİŞ VE İNİŞLERDE ALIŞ SATIŞ STRATEJİSİ

KISA VEYA UZUN SÜRELİ CİDİ YÜKŞELİŞLERDE ALIŞ STRATEJİSİ

Örneğin elimizde BTC var. ETH  çok hızlı yükselmeye başladı. Ne zaman düşeceğini bilmiyoruz. ETH Almak riskli hemen ciddi şekilde düşeceği gibi uzun süre daha da yükselebilir. Biz o zaman %1-2 risk ile ETH  satın alacağız.

Şu anki fiyattan hemen satın alıyorsunuz. Hemen ardında aldığınız fiyatın %1-2 altında limitli satış talimatı veriyorsunuz. bu yüzden 2 tane binance.com sayfanız açık olmalı ve  talimatlar hazırlanmalıdır. Ardında sadece tuşa basın.  Daha da yükselirse kar senin. Düşerse de %1-2 kaybın olacak. Örneğin 670ten alıyorsun 650 satış talimatı veriyorsun. Yüzde kaç risk almak istiyorsan o kadar fark koyabilirsin.

Not: Bu yöntemi ancak BİNANCE.COM a üye isen yapabilirsin çünkü stop limit yöntemi binance.com da var. yerli Türk borsalarında yapamazsın. Adım adım binance.com üyeliği için tıklayınız.

Aşağıdaki örneği inceleyiniz.

 
 

KISA VEYA UZUN SÜRELİ CİDİ YÜKŞELİŞLERDE SATIŞ  STRATEJİSİ

Örneğin elimizde ETH var çok hızlı yükselmeye başladı. Ne zaman düşeceğini bilmiyoruz. Hemen satarsak karımızdan ciddi kayıp olabilir. ciddi şekilde düşeceği gibi uzun süre daha da yükselebilir. Biz o zaman %1-2 risk ile kendimizi garanti altına alacağız.

Şu anki fiyattın %5 altına limitli satış talimatı veriyoruz. Eğer düşerse talimat gerçekleşir. Düşmezse yükselirse limitli satış talimatımızı yukarıya çekeriz. Aynı anda limitli satış talimatımızın %1-2 üstünde satış talimatımızı başka sayfada tutuyoruz. Eğer limitli satış talimatımız gerçekleşirse hemen limitli alış talimatımızı devreye sokuyoruz. Dahada artıyorsa satış talimatımızı yukarı çekiyoruz.  Zaman kısıtlı iniş çıkışlar hızlı olduğu için önceden rakamları talimatımıza giriyoruz. Bunun bize şu faydası olacaktır düşerse zaten kardayız. Ama tekrar yükselirse dalgada kalmaya kar etmeye devam edeceğiz.

Not: bu yöntemi ancak BİNANCE.COM a üye isen yapabilirsin yerli Türk borsalarında yapamazsın. Adım adım binance.com üyeliği için tıklayınız.

Aşağıdaki örneği inceleyiniz.

Örneğin şu anda ETH değeri  669 biz 665 e düşerse 664 ten sat talimatı veriyoruz. Eğer yükselirse fiyatımızı yukarı çekiyoruz.. eğer düşüp 664 ten satış gerçekleşirse hemen önceden sayfada hazır tuttuğumuz. 669 a yükselirse 670 ten satın al talimatımızı veriyoruz. bu şekilde dalgada kalmaya devam ediyoruz.  


KISA VEYA UZUN SÜRELİ CİDİ DÜŞÜŞLERDE  SATIŞ  STRATEJİSİ

Örneğin elimizde ETH var çok hızlı DÜŞMEYE  başladı.  kadar düşeceğini bilmiyoruz. Beklersek daha da düşebilir. O zaman siz ya hemen satış talimatı veriyorsunuz yada belirlediğiniz limite düşünce satış gerçekleşsin diye talimat veriyorusuz. Satış olursa Hemen ardında hazırda tuttuğunuz rakamları girdiğiniz ksımdan sattığınız fiyatın %1-2 üstünden limitli alış talimatı veriyorsunuz. Bu şekilde ciddi düşüşten kurtuluyorsunuz. Eğer hemen tekrar yükselirse dalgada kalmaya devam ediyorsunuz.

Not: bu yöntemi ancak BİNANCE.COM a üye isen yapabilirsin yerli Türk borsalarında yapamazsın. Adım adım binance.com üyeliği için tıklayınız.

Aşağıdaki örneği inceleyiniz.

Örneğin şu anda ETH hızlı şekilde  düşüyor siz  657 den satıyorsunuz. 657 üstüne bir değerden limitli alış talimatı veriyorsunuz. Bu şekilde %1-2 lik rikle kendinizi sağlama alıyorsunuz.

 

 


 

  

 BİNANCE.COM   şu anda dünyada en pöpüler, en güvenli, en iyi altyapıya sahip ve çok kolay bir kullanımı olan en az komisyon alan kripto para borsasıdır.  

  
4401 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın